Databázi OSOBNOSTI REGIONŮ provozuje a vyvíjí Městská knihovna Česká Třebová

Eliška Weissová

Nahlásit chybu
Vím víc informací
Věk
44 let
Místo narození
Moravská Třebová (okres Svitavy)
Profese a obory působení
Zavřít formulář

Víte o uvedené osobě další informací? Vlastníte fotografie, kde je osoba zachycena? Máte k dispozici dokumenty, které se osoby týkají?
Budeme rádi, pokud se o ně podělíte a pomůžete nám tak rozšířít záznam dané osoby.
Děkujeme za Vaši pomoc.

E-mail pro případnou další komunikaci a ověření uvedených informací.
Pokud máte zájem probrat informace telefonicky.
Můžete nám sdělit informace, které záznam neuvádí, rozšíření stávajících informací, neuvedená data atp.
Můžete poslat i obrázky nebo další soubory, které jsou relevatní k infiormacím, které sdělujete.
Přetáhněte soubory sem nebo Vyberte v počítači
Zavřít formulář

Při vytváření záznamů o osobách vycházíme z veřejně přístupných zdrojů, literatury nebo osobních sdělení. Pokud jste nalezli chybně uvedenou informaci, špatný odkaz nebo nějaký překlep, dejte nám vědět. Rádi záznam opravíme nebo doplníme.
Děkujeme za Vaši pomoc.

E-mail pro případnou další komunikaci a ověření uvedených informací.
Pokud máte zájem probrat informace telefonicky.
Uveďte jakou informaci považujete za chybnou nebo nepřesnou. Budeme rádi, pokud uvedete zdroj, ze kterého čerpáte.
Zavřít formulář
Na vytváření záznamů na portálu OsobnostiRegionu.cz spolupracuje několik paměťových institucí. Cílem projektu je vyhledávání zajímavých osobností, které se váží k regionům a místním komunitám. Aby se databáze mohla rozvíjet i v budoucnu, hledáme zajímavé osobnosti i mezi žijícími.
Pokud některou vybereme a rozhodneme se pro její zařazení, volíme vždy osoby veřejně známé a činné.
Uvědomujeme si, že veřejný zájem nesmí být na úkor práv jednotlivce. Pokud s uveřejněním v databázi nesouhlasíte, stačí odešlete tuto žádost. Po ověření, že žadatelem je uveřejněná osoba záznam obratem odstraníme. Učiníme také technicko-procesní opatření k zamezenní opakovaného vložení osoby do databáze.

E-mail pro případnou další komunikaci a ověření uvedených informací.
Pokud máte zájem probrat informace telefonicky.
Pokud nám k žádosti chcete také něco sdělit.

Česká operní pěvkyně, sopranistka, stály host opery Národního divadla. Studovala na osmiletém Gymnáziu v Moravské Třebové. Její bratr je neurolog, druhý bratr chemik. Je všestranně nadaná, 9 let hrála na housle a malovala.
Zpěv studovala na Konzervatoři v Brně a na pražské Akademii múzických umění u prof. René Tučka. Absolvovala mistrovské kurzy u Naděždy Kniplové a Petera Dvorského.
Úspěšně se zúčastnila několika pěveckých soutěží, např. Mezinárodní pěvecké soutěže Emy Destinnové v Českých Budějovicích, Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka v Karlových Varech, kterou v roce 2004 vyhrála, Queen Sonja Competition v Oslu, soutěž Mikuláše Schneidera-Trnavského, Competizione dell´opera v Drážďanech nebo soutěž Borise Christoffa v Sofii.
Od roku 2006 působi jako stálý host opery v Národním divadle v Praze, v Olomouci, Plzni, Ústí nad Labem, Brně, Opavě, Košicích, kde ztvárnila řadu mezzosopranových rolí, jako Ulrica (Un ballo in maschera), Azucena (Il Trovatore), Fenena (Nabucco), Maddalena ( Rigoletto), Věštkyně (Ohnivý anděl), Ježibaba (Rusalka) atd.
V roce 2018 úspěšně změnila obor a jako dramatický soprán debutovala v roli Giorgetty (Il Tabarro) v Národním divadle v Bratislavě. Následovala řada dalších rolí, jako Libuše v Severočeském divadle v Ústí nad Labem, Fata Morgana (Láska ke třem pomerančům ) v Národním divadle v Praze, kde v roce 2020 debutovala jako Turandot (Turandot). V říjnu 2020 se poprvé představí jako Isolda (Tristan a Isolda) v Severočeském divadle Ústí nad Labem a bude debutovat v Národním divadle Praha v roli Abigaille (Nabucco).
V Národním divadle v Praze dále vystupuje jako Turandot (Turandot), Ortruda (Lohengrin), Kostelnička (Její Pastorkyňa) atd...

Autoři
Aneta Riemerová (Text sestavila)
Eliška Weissová (S využitím informací, které publikovala)
Ověření
- webové stránky Elišky Weissové
- osobní sdělení Elišky Weissová
Dodavatel dat
Městská knihovna Moravská Třebová

Databázi vyvíjí a provozuje

Městská knihovna Česká Třebová
Smetanova 173, Česká Třebová, 560 02


Logo Městské knihovny Česká Třebová

V databázi je aktuálně

2610 záznamů o osobách.
Chybí vám v databázi
nějaká osobnost?
Napište nám o ní.